Rekonštrukcia domu Brno

Dobre plánovaná rekonštrukcia je základ

Náročná premena dizajnu úzkeho a vysokého domu

Trojposchodový dom pre rodinku s tromi deťmi prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá priniesla nový život a funkčnosť do každého kúta. Cieľom bolo vytvoriť priestor, ktorý dokonale zodpovedá potrebám a štýlu tejto rodiny.

Prízemie je teraz priestorom, kde je možné stráviť čas s priateľmi v malej kuchynke, alebo na záhrade.  Kuchyňa je v kombinácii  s úložným priestorom v skriniach vhodná aj na prespanie hosťa. Gauč ešte na fotkách chýba.

Na prvé poschodie sa vybehne po zrekonštruovaných schodoch s drevenými stupicami a atypickým zábradlím. Schodisko je ukončené úložnou skriňou so svetlíkom, aby prepúšťalo aj umelé svetlo na schodisko. 

Otvorená kuchyňa spojená s obývacou miestnosťou umožňuje plynulý prechod a tvorí centrum domova. Kuchyňa je moderná a dobre vybavená, čo uľahčuje prípravu jedál pre túto veľkú rodinu. 

ďalším schodiskom sa dostaneme na druhé podlažie, ktoré je vyhradený pre mladšie deti. Detské izby boli premyslene zariadené podľa veku a záujmov každého dieťaťa. Farebné steny, hravé detaily a funkčné úložné riešenia vytvárajú miesto, kde sa môžu deti cítiť pohodlne a slobodne.

Je tu aj priestorom pre rodičovskú oddychovú zónu. Moderná spálňa a elegantná kúpeľňa poskytujú pokoj a súkromie. Pracovňa zapracovaná v spálni, bola jediným možným miestom na tomto poschodí a umožňuje rodičom pracovať či relaxovať.

Celý dom je prepojený vnútorným schodiskom, ktoré vytvára estetickú a funkčnú väzbu medzi poschodiami. V rovnakom dizajne sa schodisko ťahá aj na posledné podlažie, ktoré je priestorovo vyhradené pre najstaršieho syna. Izba v celom podkroví je predelená skriňami a tak vznikla aj hosťovská izba pre výnimočné návštevy (napr. starých rodičov, či kamarátov)

Bol to veľmi zaujímavý projekt.

Malá ukážka pôvodného stavu