Niečo o mne

Dovoľte, aby som sa predstavila. Moje meno je Monika a venujem sa všetkému, čo zaváňa tvorivosťou. K tomu patrí aj interiérový dizajn.

Táto stránka je  hlavne o práci ako dizajnérky, ktorá mi zamestnáva myseľ každý deň. 

Všetko to začalo už v detstve, keď každý mesiac vyzerala naša detská izba inak. Okrem prehadzovania nábytku som maľovala nielen na papier, ale  boli pokusy aj steny. Samozrejme stredoškolské štúdium som absolvovala v inom odbore, no určite nie na zmar. Po štúdiu som si prebehla pár povolaniami a na koniec som sa ocitla v kúpeľňovom štúdiu. To už bol môj prvý šprt do dizajnu a navrhovania.

Podarilo sa mi  absolvovať dvojročný rekvalifikačný kurz a tak začala ďalšia etapa môjho života. Samozrejme nestačí len kurz. Treba mať k tomu aj vzťah, vedieť si priestor predstaviť, myslieť technicky a hlavne aj prakticky (my ženy). Nie všetko čo je krásne, je aj funkčné. Za tých pár rokov som sa čosi od odborníkov už naučila , ba aj  na vlastných chybách a ešte je stále čo zlepšovať  ;)


Iné záujmy 

Keď  práve nepracujem  za PC, tak sa rada venujem všetkému, čo sa točí okolo kreativity, maľby, tvorbe či oživeniu starých vecí. 

Ostatné zábavky, ktoré hlavnú prácu nerobia jednotvárnou. Treba hlavu aj vyvetrať. 😉

Váhy

Mám z toho radosť, keď sa starým veciam vdýchne nový život. Začalo to kuchynskou váhou Cyklos po mojej starej mame. Dlho bola položená v kúte, no nakoniec som sa do toho pustila(i keď som to potom obanovala, že koľko je s tým práce). No dokončila som ju.  Po čase som bola na blšom trhu a tam ďalšia krásavica (tej ale treba dokončiť ešte misku - je deravá ako rešeto :) )

Repas Gritzner

S čista náhody sa mi dostala do rúk táto krásavica. Keďže som do všetkého hŕŕŕ, tak ani ona nenechala na seba dlho čakať a pustila som sa do repasu. Takýto bol postup

➡vypieskovanie kovovej konštrukcie

➡odstránenie starej dyhy z vrchnej dosky (svalovica na palcoch ako vyšitá, od toľkého škrabania a tlačenia špachtle)

➡ močenie preglejky a ohýnanie na šuflíčky

➡ brúsenie

➡ dala som si záležať, aby som do každej dierky od červotoča strekla prípravok (bolo to na dlho- snáď nič neprežilo)

➡ naliepanie novej dyhy

➡ natieranie farbou aby sa zjednotil odtieň ostatných drevených častí  + záverečný lak

➡ konštrukcia striekana a natieranie zlatých detailov

➡ samotná mašina je len vyčistena - sú tam ornamenty, tak to som prestriekavať nechcela

➡ z hotového výsledku som ja aj moje okolie boli nadšený

Machový obraz

Prišiel trend machových obrazov, tak som si to skúsila aj ja. Rám je odliaty zo sadry, bez farebnej úpravy, podlepený tvrdším papierom, na ktorý stačilo nalepiť tavnou pištolou mach. Výroba tohto obrazu prebehla v septembri 2020 a finálna fotka je odfotená apríl 2023, takže celkom obraz drží. 👍🏻

3D tlač

Po zaobstaraní 3D tlačiarne som začala premýšľať, čo všetko táto mašiknka dokáže. A tak začínali moje pokusy.  Ukážka pár darčekov pre blízkych.

srdiečko pre mamičku

zapichovačka do torty

domaľovaná zapichovačka

vianočné ozdoby

socialistické vločky

nostalgia

dekorácia

číslo domu